U četvrtak 6. prosinca 2007. godine održana je radna sjednica Nacionalnog saveza parlamenta mladih RH, u okviru susreta „Mladi i eurointegracijski procesi“, povodom obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava.

Mlade i njihove nastavnike, koji su doputovali iz cijele Hrvatske, pozdravila je gospođa Suzana Bilić-Vardić, zamjenica župana Brodsko-posavske županije. Sjednicu je vodila Valentina Bilandžija, predsjednica NSPMRH.

 

Zastupnici su predstavili svoj rad i aktivnosti za proteklih šest mjeseci. Najaktivniji među njima bili su mladi iz Opatije, Bjelovara, Čakovca, Slavonskog Broda, Splita, Trogira i Daruvara. Predstavljene su i aktivnosti parlamenta mladih grada Zagreba u osnivanju. Čakovčani su, po ugledu na studentske iksice, smislile izdavanje ipsilonki – iskaznica za srednjoškolce. Daruvarčani su pokrenuli Dane mladih talenata, a Opatijci Kolibriće. Kodeks ponašanja učenika djelo je parlamentaraca iz Trogira.Najviše pažnje privuklo je izvješće Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda koje se odnosilo na  susret brodskih parlamentaraca i predstavnika političkih stranaka čiji su se članovi nalazili na izbornim listama, održan nekoliko dana prije parlamentarnih izbora. Brođani su govorili i o 3. regionalnoj konferenciji „Lokalne vlasti i mladi“ održanoj u Sarajevu, u vremenu od 29. studenog do 1. prosinca o. god., na kojoj su imali prilike predstaviti  Parlament mladih grada Slavonskog Broda, ali i Nacionalni savez parlamenata mladih RH.Potom je slijedilo izvješće s međunarodnog seminara Budućnost mladih u Europi održanog od 8. – 13. listopada u Opatiji i Slavonskom Brodu.Predstavljena je međunarodna mreža europskih klubova te je dano izvješće o radu europskih klubova u RH. Učenice Ugostiteljske škole iz Osijeka su upoznale zastupnike s novoosnovanim klubom u svojoj školi i prvim aktivnostima.Valentina Bilandžija je predložila plan rada za naredni jednogodišnji period. Tijekom 2008. godine parlamentarci namjeravaju provoditi dogovorene aktivnosti unutar radnih skupina. Novina je da  namjeravaju organizirati susret djelatnika upravnih odjela za društvene djelatnosti zaduženih za pitanja mladih, u suradnji sa Savezom gradova i gradom Opatijom, sa svrhom unapređenje politika prema mladima na lokalnom nivou.Predložila je također da  predstavljeni projekt 11. osnovne škole i OŠ I. G. Kovačić iz Sl. Broda „Pažnja! Vatra!“ prihvate sve parlamenti mladih i pokušaju ga provesti u svojim sredinama.Sjednica NSPMRH održana je uz podršku Europskog doma Sl, Broda, Brodsko-posavske županije i Delegacije EK u RH..