Članice Europskog doma SB, Nina Radičević, Tihana Siser te Božica Sedlić, sudjelovale su na  3. konferenciji „Lokalne vlasti i mladi“ koja se održavala od 29. studenog do 1. prosinca 2007. godine u Sarajevu.

Cilj konferencije bio je unapređenje razvoja politike prema mladima, odnosno odnos države i mladih kroz razmjenu iskustava pojedinih lokalnih zajednica, promociju dobre prakse, te dodatnu stručnu analizu za nove izazove i pitanja koja su se pojavila u zadnjih godinu dana kroz rad na politici prema mladima.

U fokusu su bile sljedeće teme:   1.)     Zakonska regulativa o politici prema mladima2.)     Kreiranje strategija za mlade na lokalnom nivou3.)     Tijela za mlade lokalnih vlasti4.)     Modeli za učešće mladih u odlučivanju5.)     Budžeti za mlade6.)     Razvoj modernih centara za slobodno vrijeme mladih7.)     Prezentacija mogućnosti europskog financiranja rada s mladima Članice EDSB predstavile su Parlament mladih grada Slavonskog Broda i Nacionalni savez parlamenata mladih RH kao model rada s mladima. .