8. prosinca 2007., u  11 sati u Amfiteatru Tehničke škole, Eugena Kumičića 55, Slavonski Brod održano je televizijsko snimanje javne debate Ulazak RH u EU je prednost za mene i moju obitelj. Snimanje je izvršila Slavonskobrodska televizija (SBTV).  Debata Ulazak RH u EU je prednost za mene i moju obitelj omogućila je iznošenje stajališta o pristupanju RH Europskoj uniju te je imala za cilj pokrenuti raspravu o temama vezanim za pristupanje RH Europskoj uniji te na taj način uputiti mlade u eurointegracijske procese koji će imati izravan utjecaj na njih i njihove obitelji, kao na građane Republike Hrvatske i to tako jedan od ciljeva je bio podizanje razine informiranosti hrvatskih nastavnika i učenika, kao i javnosti općenito, o procesu pristupanja Republike Hrvatske EU te u tom smislu omogućiti sudionicima debate razmjenu mišljenja i ideja.  Debatu je moderirala gđica. Mirjana Mijić. Sudionici debate bili su članovi Nacionalnog saveza parlamenata mladih RH i Nacionalne mreže europskih klubova. Podijeljeni su u dvije skupine – afirmacijsku i negacijsku. Stavove afirmacijske skupine predstavila je Marijana Matoković iz Požege kroz uvodnu riječ, te Izabela Musić iz Slavonskog Broda kroz završnu riječ dok je stavove negacijske skupine iznijela valentina Bilandžija iz Daruvara u uvodnoj riječi te Ilijan Kotorac iz Splita u završnoj riječi. Gost afirmacijske skupine bio je gospodin dr. sc. Igor Vidačak, predstojnik Ureda za udruge Vlade RH dok je gost negacijske skupine bio gospodin prof. dr. sc. Anđelko Milardović, Centar za politološka istraživanja. Po završetku debate prosudbena komisija koju su činili nastavnici mladih sudionika iz obje skupine,  donijela je odluku koja je skupina bolje argumentirala svoja stajališta. Prosudbena komisija u sastavu Vilko Stojan (Trogir), Ana Kola (Opatija), Vladan Ivković (Daruvar), Anamarija Jerković (Zagreb) te Vanja Posavac (Bjelovar) većinom glasova odlučila je da je afirmacijska skupina bolje postavila svoje teze i obranila argumente.  .